RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemcy: Jest raport o inwigilacji mediów

Publikacja: Piątek, 26 maja (18:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niemiecki Bundestag opublikował raport na temat inwigilowania dziennikarzy przez niemiecki wywiad zagraniczny BND. Decyzję o publikacji tego poufnego dokumentu podjęła parlamentarna komisja ds. kontroli służb specjalnych.

Skandal wybuchł, kiedy wyszło na jaw, że BND nie tylko obserwował dziennikarzy piszących o służbach specjalnych, lecz także posługiwał się nimi jako agentami do penetrowania redakcji gazet i tygodników. Wywiad ingerował także w życie zawodowe i prywatne dziennikarzy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: