RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niedźwiedź winny, bo kradł miód

Publikacja: Czwartek, 13 marca (17:28) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sąd w Macedonii skazał niedźwiedzia za kradzież miodu. Pszczelarz, który doniósł na zwierzę, przez kilka tygodni próbował walczyć z łasuchem, odstraszając go światłem i folkową muzyką. Kiedy efekty świetlno-dźwiękowe się skończyły, bo zabrakło prądu, niedźwiedź znów włamał się do ula.

Sprawa sądowa „pszczelarz kontra niedźwiedź” ciągnęła się około roku. Ponieważ zwierzę nie ma właściciela, zasądzoną karę w jego imieniu zapłaci państwo. Chodzi o 140 tys. denarów macedońskich, czyli około 3,5 tys. dolarów. Miejsca pobytu niedźwiedzia nie ustalono.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: