RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niedzielski: Jeszcze nie możemy mówić o odejściu od stanu zagrożenia epidemicznego

Publikacja: Środa, 29 marca (09:02) Aktualizacja: Środa, 29 marca (09:00)

​Jeszcze nie możemy mówić o odejściu od stanu zagrożenia epidemicznego - stwierdził w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Zachorowań na Covid-19 jest coraz mniej, ale nadal jest dużo infekcji grypowych - wskazał.

Cały czas obserwujemy zejście ze szczytu fali covidowej. Spadki zakażeń są na poziomie 30 proc. Za nimi podąża spadek hospitalizacji. Nadal notujemy dużo infekcji grypowych - średnio w granicach 29 tys. dziennie - napisał na Twitterze szef MZ.

Jeszcze nie możemy mówić o odejściu od stanu zagrożenia epidemicznego - zaznaczył Niedzielski.

Od 16 maja 2022 r. rozporządzenie ministra zdrowia zniosło obowiązujący w Polsce od 20 marca 2020 r. stan epidemii, zastępując go stanem zagrożenia epidemicznego.

Źródło: PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: