RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niebezpiecznie rośnie poziom rzek na Dolnym Śląsku

Publikacja: Niedziela, 29 marca (14:51) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zagrożenie powodziowe na Dolnym Śląsku. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wzrostem stanu wód na rzekach. Stany alarmowe mogą zostać przekroczone na górskich dopływach Odry i w dorzeczu Nysy Kłodzkiej. Ogłoszono trzeci, najwyższy stopień zagrożenia.

Również w dorzeczu górnej Wisły mogą takie lokalne podtopienia wystąpić. Takim miastem jest Rzeszów, (…) tam się zbierają dwie rzeczki i jeśli nałoży się spływ kulminacji fal, może być podtopienie - powiedziała dziennikarzowi RMF FM hydrolog Marianna Sasin:

Stan rzek podnosi się także na Śląsku. Stany ostrzegawcze mogą zostać przekroczone.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: