RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niebezpieczna bakteria w karkówce z grilla

Publikacja: Piątek, 18 lipca (10:37) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jersinia enterokolitika- 0,8 postrachem wśród grillujących. Sanepid ostrzega, że w popularnej karkówce może występować niebezpieczna dla człowieka bakteria, zaimportowana z ameryki.

Może wywoływać biegunkę i ostre zatrucie pokarmowe. Recepta to dłuższe pieczenie, choć jest wtedy mniej soczyste. W tym sezonie grillowym w kraju już było 128 przypadków zatrucia z czego 6 na Lubelszczyźnie.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: