Dział bezpieczeństwa nuklearnego poinformował, że druga pompa pracuje i nie ma problemów z chłodzeniem reaktora. Wszystkie pręty kontrolne znajdują się wewnątrz reaktora.
W elektrowni atomowej w mieście Onagawa ogłoszono dzisiaj pierwszy, najniższy stopień zagrożenia.
Sytuacja w innej elektrowni atomowej Fukushima I, gdzie wczoraj doszło do wybuchu wodoru, jest nadal poważna. Władze nakazały ewakuację wszystkich mieszkańców z 20-kilometrowej strefy wokół elektrowni Fukushima I i 10-kilometrowej strefy wokół pobliskiej siłowni jądrowej Fukushima II. Ewakuowano 140 tys. osób.