RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nie będzie podwyżki cen gazu

Publikacja: Środa, 20 września (16:19) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo najpóźniej za 2 tygodnie zdecyduje, czy odwoła się od dzisiejszej decyzji Urzędu Regulacji Energetyki - dowiedziało się radio RMF FM. Prezes URE zdecydował bowiem, że nie będzie podwyżki cen gazu.

Urząd nie zgodził się na podwyżki, ponieważ od sierpnia spadają ceny surowców. Na jego decyzję miała także wpływ w miarę stabilna sytuacja na rynku walutowym.

Gazowa spółka od czerwca domaga się podwyżki cen. Wtedy PGNiG złożyło wniosek o wprowadzenie 12 proc. wzrostu cen. W lipcowym wniosku PGNiG chciało podwyżki o 10,2 proc., ta została następnie skorygowana do 8 proc., a w sierpniu do 4,9 proc.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: