RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nie będzie podwyżek dla nauczycieli?

Publikacja: Środa, 25 października (07:08) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nauczyciele mogą nie dostać podwyżki, mimo obietnicy ministra edukacji Romana Giertycha. Jak pisze "Rzeczpospolita", nikt w MEN nie zauważył, że nie ma podstawy prawnej, by te pieniądze nauczycielom dać.

A minister deklarował, że pensje nauczycieli wzrosną o 5-7 procent. Gdy ruszyły negocjacje o kształt budżetu, Giertych zagroził nawet, że poda się do dymisji, jeśli środków na podwyżki nie będzie.

I ostatecznie znalazł się dodatkowy miliard w subwencji oświatowej dla samorządów. Kłopot w tym, że nie ma przepisów, które pozwoliłyby go rozdzielić pomiędzy 600 tysięcy nauczycieli.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: