RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

NFZ zaprasza na bezpłatne badania

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W całym kraju startuje akcja „Cztery Pory Roku Dla Zdrowia”. Narodowy Fundusz Zdrowia na bezpłatne badania profilaktyczne wyda ponad 100 milionów złotych. Aby z nich skorzystać nie potrzeba skierowania.

Będą to badania przede wszystkim dla kobiet w profilaktyce raka szyjki macicy, raka piersi. Badaniem objęte zostaną również choroby układu krążenia, operacyjna choroba płuc, bardzo ważne badania prenatalne i program, którym objęte są dzieci zagrożone niepełnosprawności i ich rodziny - mówi Ewa Sadowska z małopolskiego NFZ.

W Polsce tylko co 5 osoba poddaje się badaniom profilaktycznym. Jest to jeden z najniższych wskaźników w krajach Unii Europejskiej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: