RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

NFZ zapłaci za leczenie na OIOM-ach

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie płacił za cały czas leczenia pacjenta na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej. NFZ wycofuje się z pomysłu nierefundowania pierwszych 12 godzin intensywnej terapii.

Finansowanie leczenia na oddziałach intensywnej terapii będzie się odbywało na takich zasadach, jak do tej pory – zapewnił dziś minister zdrowia Zbigniew Religa.

Przypomnijmy. Fundusz chciał de facto zmusić lekarzy, by to oni oceniali, czy dopiero co przywieziony pacjent przeżyje więcej niż pół doby. Miał również nie refundować szpitalom leczenia pacjenta na OIOM-ie przez więcej niż trzy doby.

Źródło: brak

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: