Finansowanie leczenia na oddziałach intensywnej terapii będzie się odbywało na takich zasadach, jak do tej pory – zapewnił dziś minister zdrowia Zbigniew Religa.
Przypomnijmy. Fundusz chciał de facto zmusić lekarzy, by to oni oceniali, czy dopiero co przywieziony pacjent przeżyje więcej niż pół doby. Miał również nie refundować szpitalom leczenia pacjenta na OIOM-ie przez więcej niż trzy doby.