RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

NFZ nie płaci, szpitale ograniczają przyjęcia

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kolejny szpital w południowo-wschodniej Polsce ogranicza przyjęcia. Tym razem cięcia wprowadza lecznica w Radzyniu Podlaskim na Lubelszczyźnie. Dotyczą one sześciu oddziałów: neurologii, reumatologii, chirurgii, ortopedii, laryngologii oraz chorób wewnętrznych i kardiologii. Powodem jest brak pieniędzy od Narodowego Funduszu Zdrowia.

NFZ nie zapłacił szpitalowi za nadwykonania za drugie półrocze zeszłego i pierwsze tego roku, co łącznie daje ponad 3 miliony złotych. W tym roku lecznica ma już 700 tysięcy złotych długu. Cięcia były więc konieczne po to, by osiągnąć płynność finansową.

Na oddziały są obecnie przyjmowani praktycznie tylko pacjenci w stanie zagrażającym życiu. Planowe zabiegi muszą poczekać do przyszłego roku, chyba że NFZ zapłaci. Na to jednak niestety na razie się nie zanosi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: szpital NFZ

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: