RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nasiłowski nowym szefem Służby Więziennej

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zgodnie z zapowiedziami ministra sprawiedliwości generał Paweł Nasiłowski został nowym szefem Służby Więziennej. Premier mianował go na to stanowisko na wniosek Andrzeja Czumy.

W kwietniu ubiegłego roku Nasiłowski stracił stanowisko zastępcy szefa SW po tym, jak jeden z więźniów - Rumun Claudiu Crulic - zagłodził się na śmierć. Po tym zdarzeniu zdymisjonowani zostali również dyrektor aresztu śledczego przy Montelupich oraz dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Krakowie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: