RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Najbardziej „chorobowy” poniedziałek roku

Publikacja: Poniedziałek, 5 lutego (18:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jeśli nie chciało wam się dziś wstać do pracy, nie jesteście w tym względzie osamotnieni. Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii właśnie w pierwszy poniedziałek lutego najwięcej ludzi bierze zwolnienie, udając chorobę.

Brytyjscy pracodawcy nazywali nawet ten dzień Narodowym Dniem Symulanta. W niektórych firmach funkcjonują specjalne programy komputerowe, które na bieżąco obliczają prawdopodobieństwo autentycznej i naciąganej absencji. Najbardziej podejrzane bywają ciężkie, jednodniowe choroby i cudowne ozdrowienia. Posłuchaj relacjo brytyjskiego korespondenta RMF Bogdana Frymorgena:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: