Nad wodą najważniejszy zdrowy rozsądek
Publikacja: Sobota, 13 czerwca (17:08)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Chociaż pogoda do wyjścia na plażę nie zachęca, to przypominamy o rozsądku nad wodą. Kiedy zrobi się cieplej, kąpieliska będą oblegane. Niestety, każdego roku kilkaset osób, tonie w polskich stawach i jeziorach. Najczęstsza przyczyna to kąpiel po pijanemu.
W Tychach ruszyła właśnie akcja „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, która ma uświadomić dzieciom i młodzieży jak bezpiecznie bawić się na kąpieliskach. Reporter RMF FM pytał, czy wiemy, co nad wodą możemy robić, a czego lepiej się wystrzegać. Posłuchaj:
Do środy ratownicy WOPR będą odwiedzali tyskie szkoły i tłumaczyli jak zachowywać się na kąpieliskach.