RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na mrozie łatwo o odmrożenia

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przy tak niskich temperaturach o odmrożenia nie jest trudno. Jak uniknąć tego ryzyka? <i>Najlepszą metodą jest zapobieganie</i> - uważa Sylweriusz Kosiński, dyrektor medyczny zakopiańskiego szpitala i lekarz TOPR.

Trzeba się ciepło ubrać; trzeba także uważać, by nie eksponować zbytnio niektórych części ciała - mówi Kosiński.

Jak poznać, że już doszło do odmrożenia i należy zgłosić się do lekarza? Pierwszym i najbardziej niepokojącym objawem jest tępy ból, który narasta w czasie, a później zaczyna słabnąć, pojawia się totalne znieczulenie i brak czucia - stwierdza lekarz. Innym bardzo częstym objawem jest silne zaczerwienienie lub zsinienie odmrożonej części ciała.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: