RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na kryzysie zyskują stacje paliw przy sklepach

Publikacja: Piątek, 3 kwietnia (06:24) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Polsce działają 124 stacje paliwowe przy hiper- i supermarketach, przyciągające klientów przede wszystkim niską ceną - pisze "Rzeczpospolita". Mimo że stacje te stanowią zaledwie 1,7 proc. wszystkich istniejących w kraju, pod względem ilości sprzedanego paliwa mają lepsze wyniki od stacji zagranicznych koncernów, nawet tych klasy premium.

Zdaniem Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego faktyczny udział stacji przy sklepach w krajowym rynku detalicznym wynosi nawet 4 proc., a w tym roku może wzrosnąć do 5 proc. Kolejne sieci handlowe zapowiadają otwarcie nowych stacji. Do końca grudnia 2009 r. może ich powstać nawet 20 - wylicza "Rz".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: