Trzej mieszkańcy gminy Kaźmierz produkowali fałszywe banknoty na swoim sprzęcie komputerowym. Udało im się wprowadzić do obrotu 44 sztuki 50-złotówek. Funkcjonariusze szybko ustalili producentów. W mieszkaniu jednego z nich zabezpieczono komputery i drukarkę oraz gotowe, przygotowane do "wydania" kolejne banknoty - poinformował Romuald Piecuch z biura prasowego wielkopolskiej policji.
Zatrzymani mężczyźni przyznali się do "produkcji" pieniędzy. Sąd w Szamotułach aresztował ich na trzy miesiące.