W podstawowej jedenastce na mecz z Urugwajem w drużynie Egiptu zabraknie Mohameda Salaha. Piłkarz broniący na co dzień barw Liverpoolu doznał urazu podczas meczu w finale Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Najlepszy piłkarz Afryki, typowany na jedną z gwiazd mundialu nie został zgłoszony przez egipską federację do składu na  mecz Egipt - Urugwaj. W spotkaniu nie zagra też Essam El Hadary - najstarszy piłkarz, który ma szansę zagrać na mundialu w Rosji.

Wczoraj na oficjalnej stronie klubu Liverpool FC pojawił się komunikat, że Mohamed Salah pojawi się na boisku już w pierwszym meczu reprezentacji Egiptu na mistrzostwach świata w Rosji.

Napastnik Liverpoolu nabawił się urazu barku w finale Ligi Mistrzów po starciu z obrońcą Realu Madryt Sergio Ramosem. Początkowo wydawało się, że największej gwiazdy Egiptu może zabraknąć w ogóle na mistrzostwach. Na szczęście uraz Salaha nie okazał się aż tak groźny.

Mogę niemal na 100 procent powiedzieć, że zagra. To "niemal" rezerwuję na wypadek jakiś zdarzeń losowych, które mogą pojawić się w ostatniej chwili - mówił jeszcze podczas konferencji prasowej trener reprezentacji Egiptu Hector Cuper.

Próbujemy teraz sprawić, by poczuł pewność siebie. Decyzję lekarze pozostawiają jemu. Znam Salaha bardzo dobrze, on niczego się nie boi. Z występami na boisku zawsze wiąże się jakieś ryzyko - dodał Cuper.


Egipt na mundialu gra dopiero po raz trzeci - poprzednio w 1934 i 1990 roku. Jeszcze nigdy nie wygrał meczu w imprezie tej rangi, ale 28 lat temu we Włoszech zremisował z Holandią oraz Irlandią.

W Urugwaju wszystkie oczy będą zwrócone na Luisa Suareza. Cztery lata temu w Brazylii za ugryzienie włoskiego obrońcy Giorgio Chielliniego został zawieszony na dziewięć reprezentacyjnych meczów. Najlepszy strzelec w historii kadry Urugwaju nie mógł pomóc drużynie w meczu 1/8 finału z Kolumbią (0:2).

Od 1970 roku Urugwaj nie wygrał swojego pierwszego meczu MŚ. W sześciu ostatnich inauguracyjnych spotkaniach doznał trzech porażek i trzykrotnie remisował.

Areną meczu będzie stadion w Jekaterynburgu, który powstał na potrzeby mundialu w wyniku przebudowy zabytkowego obiektu. Aby uzyskać wymaganą liczbę miejsc, a nie burząc historycznego planu, zdecydowano się dostawić tymczasowe sektory na wielkich niezadaszonych rusztowaniach za bramkami.