RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mundial 2014: Trener Hondurasu odchodzi ze stanowiska

Publikacja: Czwartek, 26 czerwca (06:01) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kolumbijski selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Hondurasu Luis Fernando Suarez poinformował po porażce 0:3 ze Szwajcarią w Manaus w grupie E, że odchodzi ze stanowiska. Jak dodał, jego kontrakt wygasł w momencie odpadnięcia drużyny z mistrzostw świata.

To nie jest rezygnacja. Jednostronnie podjąłem decyzję, że nie będę kontynuować dalszej współpracy - podkreślił Suarez.

Honduras zakończył mundial w Brazylii bez punktu. Przegrał kolejno: 0:3 z Francją, 1:2 z Ekwadorem i 0:3 ze Szwajcarią.

Suarez zajmował obecne stanowisko od 2011 roku. W przeszłości był m.in. selekcjonerem reprezentacji Ekwadoru (2004-2007) i prowadził ten zespół w wygranym (2:0) meczu z Polską podczas mundialu 2006 w Niemczech.

(mal)

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: