RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mundial 2010: Drogba może zagrać już 15 czerwca

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Didier Drogba, który przeszedł operację złamanego ramienia, będzie w stanie zagrać już w pierwszym meczu mistrzostw świata w RPA 15 czerwca z Portugalią. Tę informację podał szwedzki lekarz drużyny Wybrzeża Kości Słoniowej. <i>Decyzję, czy zagra podejmiemy jednak w ostatniej chwili, razem z selekcjonerem drużyny Svenem Goranem Erikssonem, działaczami Chelsea oraz z samym piłkarzem</i> - podkreślił dr Mats Boerjesson.

Piłkarz doznał kontuzji w piątek w meczu sparingowym z Japonią i przeszedł operację w sobotę w klinice w Bernie w Szwajcarii.

W wywiadzie na łamach szwedzkiego dziennika "Expressem" dr. Mats Boerjesson powiedział, że operacja była bardzo udana, a kontuzja okazała się lżejsza niż się spodziewaliśmy. Nie było nawet potrzeby zakładania gipsu. Lekarze wzmocnili ramię mocniejszą płytką i większymi śrubami tak, że kość może wytrzymać nacisk nawet 150 kilogramów. Rana pooperacyjna goi się dobrze i być może Drogba zagra już w pierwszym naszym meczu.

Rywalami piłkarzy Wybrzeża Kości Słoniowej w grupie G finałów MŚ oprócz Portugalii są ekipy Brazylii i Korei Północnej.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: