RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

MSZ chce otworzyć swoją placówkę w Smoleńsku

Publikacja: Środa, 6 października (21:59) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

<i>MSZ planuje otwarcie w Smoleńsku przedstawicielstwa wydziału konsularnego ambasady w Moskwie </i>- powiedział kandydat na ambasadora Polski w Rosji Wojciech Zajączkowski. Placówka ma ułatwić nadzór i kontrolę nad tym, co się dzieje na miejscu tragedii oraz obsługę delegacji przyjeżdżających z Polski do Smoleńska.

"MSZ dostrzega potrzebę, konieczność zapewnienia w jeszcze większym stopniu należytej opieki konsularnej obywatelom polskim, którzy udają się do Katynia i do Smoleńska" - powiedział Rafał Sobczak z Biura Prasowego MSZ. Jak podkreślił naturalną konsekwencją tego są starania Polski o ustanowienie "stałej, sformalizowanej obecności konsularnej w Smoleńsku". "W naszych działaniach liczymy także na wsparcie MSZ Federacji Rosyjskiej" - dodał Sobczak.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: