RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

MŚ w pięcioboju nowoczesnym: Dwa złota dla Polski

Publikacja: Niedziela, 19 listopada (09:44) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Marta Dziadura wywalczyła w Gwatemali tytuł mistrzyni świata w pięcioboju nowoczesnym. Zawodniczka wraz z Sylwią Cwojdzińska i Pauliną Boenicz zdobyła także złoty medal w rywalizacji drużynowej.

W rywalizacji indywidualnej Dziadura wyprzedziła Ukrainkę Wiktorię Tereszuk i Egipcjankę Omnię Fakhry. Paulina Boenisz uplasowała się na 8. pozycji, Sylwia Czwojdzińska była 13., a Katarzyna Wójcik 27.

Drużynowo za Polkami zostały sklasyfikowane ekipy z Wielkiej Brytanii i Węgier.

Pięciobój nowoczesny obejmuje następujące konkurencje: strzelanie, szermierkę, pływanie, jazdę konną i bieg przełajowy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: