Oba zespoły już wcześniej zapewniły sobie awans do następnej fazy turnieju. Podopieczni Raula Lozano wygrali dotychczasowe pięć spotkań i jako jedyny zespół nie stracili jeszcze seta.
Stawką meczu z gospodarzami mistrzostw była jak najlepsza pozycja wyjściowa przed rywalizacją w drugiej rundzie. Polacy awansowali z kompletem punktów.
W drugiej rundzie Polacy zagrają z Tunezją, Kanadą, Rosją oraz Serbią i Czarnogórą. W tym etapie turnieju zaliczone zostaną wyniki spotkań z pierwszej z zespołami, które uzyskały awans, czyli w przypadku „biało-czerwonych” z Japonią, Argentyną i Portoryko.