RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

MŚ MTB: Brązowy medal dla Polski

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal w wyścigu drużynowym na mistrzostwach świata w kolarstwie górskim, które rozgrywane są w Nowej Zelandii. Złoto zdobyli Szwajcarzy, a srebro – Włosi.

Polski zespół stoczył zaciętą walkę o srebrny medal z ekipą Włoch. Nasi reprezentanci przegrali tylko o 14 sekund. Na ostateczny rezultat wpłynęła awaria opony jadącego na drugiej zmianie Adriana Działakiewicza.

Wyniki wyścigu drużynowego:

1. Szwajcaria 1:27.20

(Florian Vogel, Martin Fanger, Petra Sui, Nino Schurter)

2. Włochy + 50 s

(Tony Longo, Cristian Cominelli, Eva Lechner, Jader Zoli)

3. Polska + 1.04

(Marcin Karczyński, Adrian Działakiewicz, Maja Włoszczowska, Kryspin Pyrgies)

4. Francja + 1.20

5. Niemcy + 2.07

6. Szwecja + 2.13.

[Relacja: Robert Czernecki]

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: