Pracę przy odśnieżaniu można dostać od ręki. Warunek jest tylko jeden – należy machać łopatą przez kilka godzin dziennie. Mało ludzi zgadza się na takie warunki. To ciężka, fizyczna praca, dlatego brakuje chętnych - mówi jeden z dozorców.
Osoby pracujące przy odśnieżaniu posesji także nie mają co liczyć na kokosy. Średni zarobek w tej branży to 150 dolarów miesięcznie, co daje – w przeliczeniu na złotówki – 10 groszy za metr odśnieżonego chodnika. Posłuchaj: