Z naszych informacji i statystyk policyjnych wynika, że to rozwiązanie doskonale się sprawdza, ponieważ skrzyżowanie równorzędne jest postrzegane jako naturalny spowalniacz - mówi reporterowi RMF FM rzeczniczka zarządu dróg w Toruniu, Agnieszka Kobus-Pęńsko:
Wtórują jej toruńscy policjanci. Dochodzą do nas sygnały ze strony społeczeństwa, ze strony mieszkających tam osób, że w końcu można bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych - przyznaje funkcjonariusz Artur Rzepka:
Z policyjnych statystyk wynika, że w miejscach, gdzie usunięto znaki drogowe, jest teraz o 30 procent mniej stłuczek.