Gabriel Milito powrócił do zespołu po 602 dniach pauzowania z powodu kontuzji. To niewiarygodne uczucie zagrać po tak długim okresie czasu. Na boisku czułem się wspaniale. Jeszcze nie jestem w najwyższej formie, ale wierzę, że dzięki treningom odzyskam pełną sprawność - powiedział piłkarz po rozegranym w Kuwejcie towarzyskim meczu z Kazmą Sporting. Cieszę się, że Diego wraca do składu. Dzięki niemu nasza linia obrony się wzmocni - mówi z kolei trener Dumy Katalonii Josep Guardiola.
Milito trafił do Barcelony kiedy trenerem drużyny był jeszcze Frank Rijkaard. W barwach drużyny rozegrał dopiero 27 spotkań. Wcześniej grał w Realu Saragossa.