Ziemia przeznaczona pod osiedle miała być odrolniona przez Ministerstwo Rolnictwa za 3 mln zł łapówki. Do odrolnienia nie doszło, antykorupcyjna akcja spaliła na panewce, nie będzie też osiedla - bo od początku było wirtualne.
Mieszkańcy są rozczarowani, bo liczyli na to, że w ich miejscowości powstanie osiedle dla VIP-ów, z ochroną, wewnętrznymi parkingami i basenami. Mieli też nadzieję, że będą mogli na tej inwestycji skorzystać i w Muntowie powstanie na przykład plaża dla dzieci. Posłuchaj relacji reportera RMF FM, Daniela Wołodźki: