RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mieszkańcy Görlitz nie chcą antypolskich plakatów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mieszkańcy niemieckiego Görlitz protestują przeciwko antypolskiej kampanii skrajnie prawicowej partii NPD. W przygranicznym mieście pojawiły się bowiem plakaty z hasłem: <i>Wstrzymać inwazję Polaków</i>.

Niemiecka, regionalna gazeta opublikowała właśnie zdjęcia mieszkańców, którzy sprzeciwiają się antypolskiej kampanii. Do akcji przyłączyło się ponad 170 osób. Artykuł z portretami opatrzono nagłówkiem: Jesteśmy przeciwni antypolskiej nagonce.

Mieszkańcy Görlitz mają nadzieję, że na ich sprzeciw zareaguje kanclerz Niemiec Angela Merkel, która dziś odwiedzi miasto. Mimo ich próśb, władze miasta nie podjęły bowiem żadnych kroków, by usunąć wrogie Polakom plakaty.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: