RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mieszkańcy gminy Wilków czują się oszukani przez ubezpieczycieli

Publikacja: Wtorek, 6 lipca (20:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jeden z mieszkańców gminy, poszkodowany przez powódź, twierdzi, że za dom ubezpieczony na 200 tysięcy złotych dostał 40 tysięcy. Ubezpieczyciele tłumaczą, że suma na polisie to wartość deklarowana a nie realna.

Wypłata następuje według wartości w dniu ustalenia wysokości odszkodowania- przestrzega mecenas Stanisław Denkowski. Dom ubezpieczony w polisie na 200 tys. zł. wart jest 100 tys. zł.

Ubezpieczyciele biorą pod uwagę m.in. wiek i stan budynku. Dopiero od tej mniejszej kwoty liczone jest odszkodowanie. Adwokaci radzą, że jeżeli powodzianie czują się pokrzywdzeni, powinni odwoływać się od decyzji firm ubezpieczeniowych.

Źródło: RMF FM FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: