Hasło tegorocznych wyborów w Czerwonaku to "W nastroju ciszy - głosuj zdecydowanie". Na podłodze leżały liście. Co jakiś czas słychać było dzwony kościoła. Listopadowa zaduma przyciągała nawet wyborców spoza Czerwonaka. Przyjeżdżają do nas ludzie z całej Wielkopolski by zobaczyć wystrój – mówiła reporterowi RMF FM kobieta pracująca w komisji wyborczej.
Frekwencja w Czerwonaku zawsze jest wysoka. Można by ustawowo wprowadzić obowiązek dekorowania wszystkich lokali wyborczych – żartował młody wyborca. Tylko raz w domu kultury Sokół zabrakło niezwykłej dekoracji – w czasie przyśpieszonych wyborów po katastrofie 10 kwietnia.