Służby sanitarne zabezpieczyły już osiem ton mięsa. Podejrzany towar zostanie zutylizowany.
Do Polski sprowadzono łącznie dwieście ton szwedzkiego mięsa w puszkach. Wyprodukowano je na początku lat 80. na potrzeby wojska. Oficjalnie nie miało ono prawa trafić do jakiegokolwiek kraju Unii Europejskiej jako produkt dla ludzi. Zaznaczono, że konserwy mogą być przeznaczone wyłącznie na karmę dla zwierząt. Według polskich handlowców mięso zostało zużyte do wyrobów garmażeryjnych.