RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mięso ze Szwecji zostanie wycofane z rynku

Publikacja: Wtorek, 29 września (13:01) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

26-letnie szwedzkie mięso, które trafiło do Polski, zostanie wycofane z rynku – zdecydował Główny Weterynarz Kraju. Krzysztof Jażdżewski podkreślił, że podjął taką decyzję nie ze względu na szkodliwość mięsa, a braki w dokumentacji. Pojawiły się bowiem kłopoty z identyfikacją partii towaru.

Służby sanitarne zabezpieczyły już osiem ton mięsa. Podejrzany towar zostanie zutylizowany.

Do Polski sprowadzono łącznie dwieście ton szwedzkiego mięsa w puszkach. Wyprodukowano je na początku lat 80. na potrzeby wojska. Oficjalnie nie miało ono prawa trafić do jakiegokolwiek kraju Unii Europejskiej jako produkt dla ludzi. Zaznaczono, że konserwy mogą być przeznaczone wyłącznie na karmę dla zwierząt. Według polskich handlowców mięso zostało zużyte do wyrobów garmażeryjnych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Szwecja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: