RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Miedwiediew przesłał Komorowskiemu depeszę gratulacyjną

Publikacja: Wtorek, 6 lipca (19:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dmitrij Miedwiediew przesłał prezydentowi elektowi Bronisławowi Komorowskiemu depeszę z gratulacjami. Prezydent Rosji zapewnił, że <i>budowa konstruktywnych związków</i> z Polską jest jednym z priorytetów rosyjskiej polityki zagranicznej.

W depeszy, jak informuje służba prasowa Kremla, napisano m.in. że budowa wzajemnie korzystnych i konstruktywnych związków rosyjsko-polskich w sferze politycznej, gospodarczej, humanitarnej i innych jest jednym z priorytetowych kierunków rosyjskiej polityki zagranicznej.

Prezydent Miedwiediew liczy na to, że wzajemne wsparcie, które, jak zaznaczył, przejawiło się w niełatwym okresie, gdy wspólnie przeżyliśmy tragiczne zdarzenia, stanie się ważną podstawą, która pozwoli rozwijać stosunki partnerskie w duchu prawdziwie dobrosąsiedzkim.

Życzę panu, panie prezydencie, zdrowia, sukcesów (...), a całemu narodowi polskiemu - rozkwitu i pomyślności - napisał na zakończenie Miedwiediew.

Prezydent Rosji w poniedziałek w rozmowie telefonicznej pogratulował Bronisławowi Komorowskiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich i podkreślił chęć pogłębienia stosunków polsko-rosyjskich.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: