Współczesne bajki przekonały mnie do tego, żeby naprawdę głęboko wejść w aktorstwo - przyznał Michał Żebrowski w rozmowie z RMF FM. Doszedłem do tego, że jeżeli czytam bajkę znudzony i nieprzekonany, to taka bajka jest słaba. Kiedy wymyślam bajki sam, staram się to tak wykonać, żeby mnie samego to bawiło i cieszyło. Wtedy taka bajka jest rytuałem oczyszczającym i niezwykle przyjemnym, bo uczciwym i sprawiającym frajdę - podkreślił.
Zdaniem Żebrowskiego, bajki to tak naprawdę filozofia dla dzieci. Ale tak jak z filozofią - trzeba uważać, by nie zanudzić. Nie jestem takim kabotynem, żeby puszczać synowi bajki nagrane przeze mnie - podkreślił aktor.
Zawód: aktor filmowy i teatralny, dyrektor teatru Szóste Piętro
Zdobywca Orłów za rolę w "Wiedźminie" i "Pręgach"