RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Meteorolodzy wracają na Śnieżkę

Publikacja: Sobota, 14 marca (16:28) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Synoptycy wracają do obserwatorium na Śnieżce. Stacja meteorologiczna została zamknięta w czwartek, kiedy w budynku pojawiły się pęknięcia na ścianach i podłodze. Wiadomo już, że 30-letnią stalową konstrukcję naruszył bardzo silny wiatr.

Wizję lokalną zakończyli już inspektorzy budowlani. Zdecydowali, że dwie części budynku, czyli dysk górny i dolny, pozostaną zamknięte do czasu remontu. Meteorolodzy będą więc na razie prowadzili swoje badania w części środkowej obserwatorium.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: