RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Meksyk walczy ze skutkami sztormu John

Publikacja: Poniedziałek, 4 września (09:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dziesięć tysięcy ludzi odciętych od świata na meksykańskim półwyspie Baja California. To skutki ataku tropikalnego sztormu John. W 15 miastach półwyspu nie ma wody pitnej, a żywność i pomoc dostarczają mieszkańcom śmigłowce.

Opady deszczu, które przyniósł John, były tak silne, że przepełnił się zbiornik wodny na tamie Iguagil. Na szczęście nikt nie zginął; trzy osoby uznawane za zaginione odnalazły się.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: