RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Meksyk: 13 tysięcy ludzi odtańczyło "Thrillera"

Publikacja: Niedziela, 30 sierpnia (08:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rekord świata w hołdzie królowi pop. A chodzi o rekord liczby tancerzy, wykonujących jednocześnie kroki do słynnego przeboju Michaela Jacksona "Thriller" z 1982 roku. Wczoraj pobił go Meksyk - przed Pomnikiem Rewolucji w centrum miasta tańczyło <I>12937 oficjalnie zarejestrowanych osób</i>. Jednak według szacunków policji, taniec obserwowało od 40 do 50 tysięcy zebranych.

Tym samym Meksyk pobił o kilkanaście długości inne miasta, które tego samego dnia organizowały podobne imprezy. W Barcelonie zatańczyło zaledwie 697 osób, a w Londynie około 1600. Z kolei poprzedni rekord, zapisany w Księdze rekordów Guinnessa, został ustanowiony 19 kwietnia w Stanach Zjednoczonych. Tańczyły wówczas 242 osoby.

Przed odtańczeniem trwającego 11 minut i 50 sekund układu choreograficznego, uczestnicy sobotniego bicia rekordu w Meksyku odśpiewali tradycyjne "Mananitas", czyli meksykański odpowiednik polskiego "Sto lat". Próby trwały dwie godziny. Tancerze byli ubrani w stroje podobne do kostiumów swego idola. Od sześciu tygodni imprezę organizował serwis społecznościowy Facebook.

Jackson, który zmarł 25 czerwca, wczoraj skończyłyby 51 lat.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: