Skandynawskie media oceniają, że po "miażdżącym" i "pokazowym" zwycięstwie w drugim etapie Tour de Ski, niedzielnym biegu na 9 kilometrów na dochodzenie, Justyna Kowalczyk "już chyba wygrała następne, czwarte z kolei zawody".

Kowalczyk, wygrywając  z ogromną przewagą, chyba już przesądziła o końcowym wyniku tego TdS, pomimo że jest to dopiero początek i pozostało jeszcze pięć etapów. Wygląda na to, że w niedzielę Polka nie dając żadnych szans rywalkom. Właściwie już zabiła wielkie emocje tych zawodów - ocenili komentatorzy kanału norweskiej telewizji NRK zaraz po przekroczeniu linii mety przez Kowalczyk.

Jak na razie nie zauważyłem ani jednego słabego punktu u Kowalczyk i nie widzę możliwości zmniejszenia w jakikolwiek sposób jej przewagi przez którąś z Norweżek
- ocenił pięciokrotny mistrz olimpijski i sześciokrotny świata, a obecnie ekspert NRK Thomas Alsgaard. Komentując bieg nie ukrywał swojego zachwytu nad polską biegaczką.

Kanał TV2 podkreślił "druzgocące zwycięstwo żelaznej Polki" i jej "demonstrację siły" i skomentował:"w niedzielę Kowalczyk wyraźnie pokazała rywalkom, że pod nieobecność Marit Bjoergen będzie trudna do pokonania". Dziennik "Dagbladet" stwierdził, że "Kowalczyk wręcz zmiażdżyła naszą Therese Johaug i strata po zaledwie drugim etapie TdS wydaje się już nie do odrobienia".

Johaug w bohaterski sposób próbowała odrobić stratę do Justyny Kowalczyk lecz przesadziła ze zbyt silnym początkiem biegu. Polka była tego dnia tak silna, że wręcz znokautowała wszystkie swoje rywalki - ocenił dziennik "Verdens Gang". Szwedzkie media również podkreślają "potworną siłę polskiej biegaczki" i jej "pokazowy bieg techniką klasyczną".

Kowalczyk był w tym biegu tak silna, że po prostu bawiła się z rywalkami - ocenił Anders Blomquist komentator  szwedzkiej telewizji SVT. Dziennik Expressen podkreślił, że Kowalczyk była faworytką przed rozpoczęciem Touru i teraz, po zaledwie dwóch etapach, sprawia wrażenie, że jest nie do pokonania.

Zdaniem "Aftonbladet" Kowalczyk pokazała, że obecnie znajduje się bardzo daleko poza zasięgiem rywalek. Dziennik Svenska Dagbladet" ocenił, że Polka w niedzielę przejęła w pokazowy sposób dowodzenie, które prowadzi ją prosto do czwartego z rzędu triumfu w TdS.

Kowalczyk była fantastyczna pokazując siłę i szybkość, której żadna z rywalek nie mogła sprostać - ocenił kanał fińskiej telewizji YLE.