RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Marszałek Nawara wybudzony ze śpiączki

Publikacja: Wtorek, 31 marca (15:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Marszałek Małopolski Marek Nawara został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Polityk od połowy lutego przebywa w szpitalu w austriackim Klagenfurcie po wypadku na stoku narciarskim. Doznał ciężkiego urazu głowy. Marszałek nawiązuje już kontakt z otoczeniem, jego stan stabilizuje się.

Według informacji napływających ze szpitala w Klagenfurcie przyczyną wypadku, któremu uległ marszałek, był prawdopodobnie wylew krwi do mózgu, który nastąpił w momencie zjazdu dość łatwym stokiem narciarskim. To spowodowało upadek i dalsze poważne obrażenia czaszki i mózgu. Nawara nie miał kasku ochronnego na głowie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Małopolska

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: