RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

MAN rezygnuje z przejęcia Scanii

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niemiecki koncern motoryzacyjny MAN poinformował, że rezygnuje z „wrogiego” przejęcia konkurencyjnej firmy Scania AB. Niemcy byli gotowi zapłacić za szwedzkiego producenta ciężarówek i autobusów 10,3 miliarda euro.

Scania od początku była zdecydowanie przeciwna przejęciu przez niemiecki koncern. Teraz MAN zapowiada, że będzie zabiegał o "przyjacielską współpracę" ze szwedzką firmą. Jest to zgodne ze stanowiskiem Volkswagena - dużego udziałowca zarówno w MAN jak i w Scania AB.

Przejęcie Scanii przez koncern MAN oznaczałaby powstanie największego w Europie producenta pojazdów użytkowych - poczynając od wielkich ciężarówek, a kończąc na małych pojazdach dostawczych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: