RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Magic wygrywają, Gortat punktuje

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prowadzący w tabeli Southeast Division koszykarze Orlando Magic odnieśli 42. zwycięstwo w obecnym sezonie ligi NBA. W środę pokonali w Nowym Jorku tamtejszych Knicks 114:109. Marcin Gortat zdobył dla gości dwa punkty. Polski jedynak w NBA spędził na boisku 6 minut 17 sekund. W tym czasie oddał jeden celny rzut, miał dwie zbiórki, jeden blok oraz dwa faule.

Wśród zwycięzców najskuteczniej zagrał Turek Hedo Turkoglu - 33 pkt. Znakomite statystyki miał również środkowy Dwight Howard - 24 pkt, 21 zbiórek i cztery bloki. Zawodnicy pierwszej piątki uzyskali 104 ze 114 punktów ekipy z Florydy. 32 pkt dla nowojorczyków zdobył mierzący 175 cm zwycięzca niedawnego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd NBA Nate Robinson. Wilson Chandler dodał 27.

Magic z dorobkiem 42 zwycięstw i 15 porażek zajmują trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej, za Cleveland Cavaliers (44-11) i Boston Celtics (46-13). Natomiast Knicks (24-33) plasują się na 11. pozycji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: NBA

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: