SMS-y będą wysyłane do ubezpieczonych mieszkańców regionu. Jeżeli zainteresowany odpowie na wiadomość, dostanie informację o tym, gdzie i kiedy najszybciej może z takich badań skorzystać.
W ubiegłym roku na Lubelszczyźnie przepadło około 30 procent funduszy przeznaczonych na badania profilaktyczne. Nie pomogły nawet ogłoszenia w prasie czy reklamy w telewizji. Postawiono więc na SMS-y – pilotażowy program komórkowy ma ruszyć w wakacje.