RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lublin: SMS-owe zaproszenie na badania

Publikacja: Piątek, 23 czerwca (06:01) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

SMS-y będą zachęcały pacjentów na Lubelszczyźnie do skorzystania z badań profilaktycznych. Tamtejszy oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie chce, by pieniądze na badania przepadły.

SMS-y będą wysyłane do ubezpieczonych mieszkańców regionu. Jeżeli zainteresowany odpowie na wiadomość, dostanie informację o tym, gdzie i kiedy najszybciej może z takich badań skorzystać.

W ubiegłym roku na Lubelszczyźnie przepadło około 30 procent funduszy przeznaczonych na badania profilaktyczne. Nie pomogły nawet ogłoszenia w prasie czy reklamy w telewizji. Postawiono więc na SMS-y – pilotażowy program komórkowy ma ruszyć w wakacje.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: