RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lublin: Noworodek porzucony w śmietniku

Publikacja: Piątek, 23 lutego (11:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Noworodka podrzuconego w koszu na śmieci znaleźli pracownicy jednego ze szpitali w Lublinie. Dziecko przeżyło mimo 10-stopniowego mrozu. Jest w dobrym stanie.

Dziewczynka została podrzucona kilka godzin po porodzie do kosza na śmieci obok szpitala. Zawinięte w koc dziecko znaleziono dziś rano. Ochroniarze natychmiast zanieśli je do szpitala. Dziewczynka była wyziębiona, ale lekarze określają jej stan jako dobry.

Według oceny lekarzy, dziecko było w koszu na śmieci najwyżej pół godziny. Policja ustala, kto je podrzucił; będzie za to odpowiadał karnie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: