RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lubelskie: Zatrzymano pięciu celników

Publikacja: Środa, 13 czerwca (14:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pięciu celników z oddziałów celnych w Hrebennem, Tomaszowie Lubelskim i Elizówce na Lubelszczyźnie zatrzymali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Celnicy są podejrzewani o przyjmowanie łapówek.

Wśród zatrzymanych jest kierownik placówki w Hrebennem - mówi Ewa Piotrkowska z prokuratury apelacyjnej w Lublinie:

Podejrzani celnicy z przestępczego procederu mieli uczynić sobie stałe źródło dochodów. Działali wspólnie i w porozumieniu. Łącznie przez okres ostatnich kilku lat mieli przyjąć co najmniej 46 tys. zł.

To już kolejne zatrzymania w tej sprawie. W lutym i marcu tego roku zatrzymano i postawiono zarzuty korupcyjne czterem innym funkcjonariuszom celnym.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: