RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lubelscy urzędnicy chcą walczyć z gawronami

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Lubelscy urzędnicy uznali, że w Parku Saskim mieszka zbyt wiele gawronów. Dlatego w najbliższych tygodniach chcą usunąć większość ptasich gniazd. Ekolodzy protestują, bo ich zdaniem tak wielkie siedlisko gawronów to unikat w skali kraju, a populacja tych ptaków niebezpiecznie się kurczy.

Z ornitologiem Grzegorzem Grzywaczewskim i Tomaszem Radzikowskim z urzędu miasta w Lublinie rozmawiał reporter RMF FM Krzysztof Kot:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Lublin

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: