RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lotos i PGNiG razem sięgną po bałtycki gaz?

Publikacja: Sobota, 21 lutego (07:21) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Grupa Lotos poszukuje partnera, który pomoże jej w zagospodarowaniu złóż gazu na Morzu Bałtyckim. Należą one do firmy zależnej Lotosu, Petrobaltic. Z informacji "Parkietu" wynika, że chodzi o złoża B4 i B6, zlokalizowane w odległości 104 i 75 kilometrów na północ od Łeby.

Dotychczasowe badania sejsmiczne pozwoliły oszacować zasoby w złożu B4 na około 2 miliardy metrów sześciennych, a w B6 - około 1,8 miliarda. Rocznie Polska zużywa natomiast 14 miliardów metrów sześciennych gazu.

Ofertę w zakresie wydobycia gazu niemal na pewno zgłosi największy krajowy producent błękitnego paliwa, czyli polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: gaz

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: