RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łódzkie: Kolejna ofiara niskich temperatur

Publikacja: Wtorek, 30 listopada (14:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 38-letniego mieszkańca Szczercowa, który w poniedziałek wieczorem zmarł prawdopodobnie z powodu wyziębienia. Kolejna ofiara zimy, to mężczyzna w wieku 40 lat, znaleziony w Prusinowicach w pobliżu Szadku. To już czwarta ofiara zimna w Łódzkiem.

Zamarzniętego mężczyznę znalazł brat, zaczął go ratować, jednak nie udało mu się to - powiedziała Joanna Kącka z komendy wojewódzkiej policji w Łodzi. Policja zapowiada, że podobnie jak w poprzednich latach będzie sprawdzać miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Patrole pojawią się w opuszczonych budynkach, ogródkach działkowych, dworcach i poczekalniach. Policjanci apelują również do mieszkańców, żeby informowali ich o osobach starszych czy bezdomnych, dla których mróz może być śmiertelnym zagrożeniem.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: