Według prokuratury, gangsterzy mają na koncie rozboje, kradzieże samochodów, w tym TIR-ów z ładunkami oraz uprowadzenia osób. Zdaniem śledczych, tworzyli oni tzw. młode miasto, czyli zbrojne podziemie przestępcze, które zaczęło się odradzać po rozbiciu łódzkiej "ośmiornicy".
Jak zaznacza prokurator krajowy Janusz Kaczmarek, śledczy sprawdzają powiązania grupy – wiadomo już, że sięgają one poza granice Polski.