RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łódzka delegacja miała wypadek na Ukrainie

Publikacja: Wtorek, 10 listopada (08:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Delegacja władz miejskich Łodzi, która wiozła na Ukrainę dary, mające pomóc w walce z epidemią grypy, miała wypadek koło miasta Mikołajew niedaleko Lwowa. Samochód, którym jechał sekretarz miasta Jan Witkowski, potrącił rowerzystę, który został ranny.

Jak powiedział rzecznik prasowy prezydenta Łodzi Kajus Augustyniak, okazało się, że rowerzysta był pijany. Sekretarz miasta złożył wyjaśnienia ukraińskiej milicji w obecności polskiego konsula.

Delegacja wyjechała na Ukrainę, aby przekazać władzom Lwowa dary, które mają pomóc w walce z epidemią nowej grypy. Trafił tam między innymi sprzęt specjalistyczny - pompy infuzyjne i pulsoksymetry.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: