RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łódź w nietypowy sposób walczy z bezrobociem

Publikacja: Sobota, 11 kwietnia (12:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Za ponad 10 milionów złotych w mieście powstaje nowy budynek Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Dyrekcja tłumaczy, że to konieczne, by skutecznie walczyć z bezrobociem.

Wojewódzki Urząd Pracy otrzymał kwotę 270 milionów euro. To jest ponad miliard złotych na walkę z bezrobociem. Tak wielkie pieniądze i mnogość zadań związanych z wydawaniem tych pieniędzy powoduje, że ilość osób zajmujących się na co dzień obsługą tych projektów, czyli pracowników zatrudnionych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy musiała wzrosnąć - tłumaczy dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Robert Jakubowski. Osoby szukające pracy, widzą jednak inne potrzeby:

Łódzki urząd zatrudnia w tej chwili około 120 osób. W nowym budynku będzie mogło pracować o kilkadziesiąt więcej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: